Престилка Тип на шут детонација машина - машина Кина Кингдао Ефект

Престилка Тип на шут детонација машина

Краток опис:

снабдување Кингдао Huaxin група шут детонација машина, шут детонација со висок квалитет. техничките параметри како што следува: Оваа низа се користи за чистење на површини, 'рѓа romoving, површина и интензивирање на секој вид на среден и мал кастинг размери, фалсификување и работа. Таа е погодна за производство diffenent скала, може да стои осамен употреба и многу unitscan исто така се користи во врска со компонентите на континуирано транспортер, составување на производство на расчистување линии. Q32 серија машина појас ...


 • ФОБ Цена: US $2280 - 14000 / set
 • Мин.нарачката Кол: 1 set
 • Набавка Способност: 100sets per month
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  снабдување Кингдао Huaxin група шут детонација машина, шут детонација со висок квалитет.

  техничките параметри како што следува:

  Оваа низа се користи за чистење на површини, 'рѓа romoving, површина и интензивирање на секој вид на среден и мал кастинг скала, 

  фалсификување и работа. Таа е погодна за производство diffenent скала, може да стои осамен употреба и многу unitscan исто така се користи во комбинација

  со компонентите на континуирано транспортер, составување на производство на расчистување линии. 

  Q32 тип серија машина појас шут детонација машина има предности на напредни дизајн, разумни структура мала енергија 

  потрошувачка и висока ефикасност. 

  спецификација маса

  параметар единица Q326 Q3210 QR3210
  продуктивноста T / h 0,6-1,2 3-5 1.5-2.5
  Вчитување на тежината килограм 200 600 600
  Максимална тежина
  на Е, неее
  килограм 10 30 30
  Кол: метар на ролери mm Кол: 650 Кол: 1000 Кол: 1000
  Достапно капацитет 0.15 0.4 0.3
  Пилула движечка Том kg / min 100 250 250
  Моќта на воздухот Volume m³ / h 2200 6000 5000
  моќност на дисипација kw 12,6 32,6 24,3
  Резиме Димензии mm 3681 * 1650 * 5800 3644 * 2926 * 5856 3972 * 2600 * 4768
  Машина вкупна тежина килограм 2340 5843 7400 

  Машината за шут детонација може да се изменуваат во согласност со различни барања.

  Во цел за купување на најсоодветен машина за вашата делови во обработка, наведете ги следниве детали.

  1. Каков вид на работното парче што го чисти?

  2. големина парче, должина, ширина, висина и тежина на максимум парче.

  3. Што е вашето капацитет за производство на ден (8 часа)?

  4. Тоа е моето задоволство ако може да обезбеди детали парче слики за нас.

  Врз основа на овие податоци информации, детални технички предлози ќе бидат испратени до вас за референца.

  Најдете одлични детонација машина тип квалитет престилка чашка направена во Кина од еден од најголемите светски производители и добавувачи во Кина - Ефект машина, која е една од познатите брендови. Шпекулирањето на напредна опрема и супериорна техники, ние може да ви понуди таква опрема со висока точност, висока ефикасност, сигурен перформанси и долг животен век. Добредојдовте на квалитетни производи на големо од нашите професионални фабрика.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!