Челични цевки надворешниот ѕид шут детонација машина - машина Кина Кингдао Ефект

Челични цевки надворешниот ѕид шут детонација машина

Краток опис:

Најди одличен квалитет на челични цевки шут детонација машина надворешниот ѕид во Кина од еден од најголемите светски производители и добавувачи во Кина - Ефект машина, која е една од познатите брендови. Шпекулирањето на напредна опрема и супериорна техники, ние може да ви понуди таква опрема со висока точност, висока ефикасност, сигурен перформанси и долг животен век. Добредојдовте на квалитетни производи на големо од нашите професионални фабрика. Челични цевки шут детонација машина: Тоа е широко користен за метал r ...


 • ФОБ Цена: US $2280 - 14000 / set
 • Мин.нарачката Кол: 1 set
 • Набавка Способност: 100sets per month
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Најди одличен квалитет на челични цевки шут детонација машина надворешниот ѕид во Кина од еден од најголемите светски производители и добавувачи во Кина - Ефект машина, која е една од познатите брендови. Шпекулирањето на напредна опрема и супериорна техники, ние може да ви понуди таква опрема со висока точност, висока ефикасност, сигурен перформанси и долг животен век. Добредојдовте на квалитетни производи на големо од нашите професионални фабрика.

  Челични цевки шут детонација машина:
  Тоа е широко користен за метални шипки, челични цевки, нафта, хемиски, електрична енергија индустрија. Во процесот на формирање, преработка, транспорт и складирање на работното парче, ќе има оксид слој, 'рѓа, згура, прашина, масла и други, на површината. На челични цевки шут детонација машина може да се наметне силен удар експлозија на површината на челични цевки во оригинална состојба, за да се отстрани слој 'рѓа, заварување згура и оксид скала, и на тој начин се добие униформа метален сјај, за да се постигне разумен површина грубост, и да се подобри квалитетот на слој и анти-корозија ефект, заштита на цевка и продолжување на животот употреба на челични цевки.

  Техничките параметри како што следува:

   

  тип Ефективна ширина за чистење (mm) Големина на влез на шут детонација соба (мм) Чистење должина на работното парче (мм) Пренесување брзина (m / min) дебелина за чистење парче (mm) Детонација волумен (kg / min) Прво капацитет на носивост (kg) Вентилација количество (m3 / h) Вкупна моќност (kW)
  Q698 800 1600 × 800 1200-12000 0,5-4 3-60 4 × 120 4000 22000 90
  Q6912 1200 1200 × 400 1200-12000 0,5-4 3-60 4 × 250 4000 17560 78,3
  Q6915 1500 1700 × 400 1200-12000 0,5-4 1,5-60 4 × 250 4000 19000 113.5
  Q6920 2000 2200 × 400 1200-12000 0,5-4 3-60 6 × 250 4500 19550 156,6
  Q6925 2500 2700 × 800 3000-12000 0,5-4 3-60 6 × 250 4500 27758 204,8
  Q6930 3000 3200 × 800 2400-12000 0,5-4 3-110 6 × 360 8000 28050 224,55
  Q6940 4000 4200 × 400 4500-18000 0,5-4 4,5-100 8 × 360 11000 38000 293,6

  6362631425205072964115240


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!