Машина Кина Кингдао Ефект - ролери Тип на шут детонација машина

Ролери Тип на шут детонација машина

Краток опис:

Најдете одлични детонација машина ролери тип квалитет чашка направена во Кина од еден од најголемите светски производители и добавувачи во Кина - Ефект машина, која е една од познатите брендови. Шпекулирањето на напредна опрема и супериорна техники, ние може да ви понуди таква опрема со висока точност, висока ефикасност, сигурен перформанси и долг животен век. Добредојдовте на квалитетни производи на големо од нашите професионални фабрика. Производи Функција: Q69 ролери тип шут детонација машина е машина за ...


 • ФОБ Цена: US $2280 - 14000 / set
 • Мин.нарачката Кол: 1 set
 • Набавка Способност: 100sets per month
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Најдете одлични детонација машина ролери тип квалитет чашка направена во Кина од еден од најголемите светски производители и добавувачи во Кина - Ефект машина, која е една од познатите брендови. Шпекулирањето на напредна опрема и супериорна техники, ние може да ви понуди таква опрема со висока точност, висока ефикасност, сигурен перформанси и долг животен век. Добредојдовте на квалитетни производи на големо од нашите професионални фабрика.
  Производи Функција:
  Q69 ролери тип шут детонација машина е машина за чистење челични плочи и челични профили. Тоа силно експлозијата оригиналната состојба челични делови да се отстрани површината 'рѓа, заварување згура и скала, што го прави покаже еднаква боја метал и подобрување на квалитетот на слој и спречување на корозија ефект.
  Предности:
  А. Зголемување на анти-замор својства на механички компоненти на производот и метал.
  Б. Отстранување на стресот концентрација
  C. Пролонгирањето на корисниот век
  Д. Оптимизација на површината техничка состојба на работа парчиња
  Е. зголемување на ефикасноста на чистењето брзо
  Ф 10мм дебелина SPMn13protective лагер, живот е околу 15.000 часа
  Г. Саладин систем за контрола, може да се постигне автоматско работење .

  тип Ефикасно чистење widthmm) Големина на влез на шут детонација соба (мм) Чистење парчедолжина (mm) Пренесување брзина (m / min) Чистење парчедебелина (мм) Детонација волумен (Kg / min) Прво вчитување капацитет (кг) Вентилација количина (m3 / h) Вкупна моќност (kW)
  Q698 800 1600 × 800 1200-12000 0,5-4 3-60 4 × 120 4000 22000 90
  Q6912 1200 1200 × 400 1200-12000 0,5-4 3-60 4 × 250 4000 17560 78,3
  Q6915 1500 1700 × 400 1200-12000 0,5-4 1,5-60 4 × 250 4000 19000 113.5
  Q6920 2000 2200 × 400 1200-12000 0,5-4 3-60 6 × 250 4500 19550 156,6
  Q6925 2500 2700 × 800 3000-12000 0,5-4 3-60 6 × 250 4500 27758 204,8
  Q6930 3000 3200 × 800 2400-12000 0,5-4 3-110 6 × 360 8000 28050 224,55
  Q6940 4000 4200 × 400 4500-18000 0,5-4 4,5-100 8 × 360 11000 38000 293,6

  6362631512772193759606105


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!