Машина Кина Кингдао ефект - Челик за чистење шут детонација машина

Челик за чистење на шут детонација машина

Краток опис:

чистење Челик шут детонација машина Употреба: Машината може еднократна чистење за челик секција, челик (мора да го усвои рачно вчитување) и структурата на разумна големина. Не само што може да се отстрани можноста за заварување, но, исто така, може да го подобри делови во обработка замор отпор, и се постигне целта на подобрување на внатрешните и површински квалитет Машината е погоден за олеснување на стресот и 'рѓа отстранување на површините на згради, мостови и други големи јас -beam челичната индустрија, големината нÐ ...


 • ФОБ Цена: US $2280 - 14000 / set
 • Мин.нарачката Кол: 1 set
 • Набавка Способност: 100sets per month
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  чистење Челик шут детонација машина

  Употреба:
  Машината може еднократна чистење за челик секција, челик (мора да го усвои рачно вчитување) и структурата на разумна големина. Не само што може да се отстрани можноста за заварување, но, исто така, може да го подобри делови во обработка замор отпор, и се постигне целта на подобрување на внатрешните и површински квалитет
  Машината е погоден за олеснување на стресот и 'рѓа отстранување на површините на згради, мостови и други големи јас -beam челичната индустрија, големината челична конструкција на H-грав челичната индустрија. Втората е, исто така, се применуваат за технологија на сликарството, 'рѓа отстранување на површината на челик, дел и структурата за бродови, автомобили, возен парк, мостови, машини и други индустрии!

  Технички параметри:

  име Q698 Q6910 Q6912 Q6915 Q6920 Q6925 Q6930 Q6935 Q6940
  чистење димензија Челик (мм) должина 2000-9000 2000-9000 3000-9000 3000-9000 4000-12000 4000-12000 6000-12000 6000-12000 6000-9200
  ширина 800 1000 1200 1500 2000 2500 3000 3500 4000
  дебела 2-35 2-35 2-40 2-45 3-50 4-60 5-60 6-60 6-60
  Челик секција (mm) ширина 800 800 1000 1400 1800 2000 2500 3000 3500
  Висина ≤1600 ≤1600 ≤1800 ≤2000 ≤2000 ≤2500 ≤2500 ≤3000 ≤3500
  брзина ролери подвижни (бескрајни варијации брзина) m / min 0,5-3 0,5-3 0,5-2,0 0,5-2,5 0,5-2,5 0,5-2 0,5-2,5 0,5-3 0,5-4
  Челик абразивни капацитет Kg / min 4 × 250 4 × 250 4X250 4X250 4X250 6X250 6X250 6X250 8X250
  Челик секција абразивни капацитет Kg / min 8 × 250 8 × 250 10X250 10X250 10X250 12X250 12X250 16X250 16X250
  вентилација капацитет m³ / h 8000-14500 9000-14500 12.000-18.000 13.000-24.000 13.000-24.000 16.000-28.000 16.000-28.000 18.000-28.000 22.000-35.000

  Најдете одлични чистење квалитет челик шут детонација машина направени во Кина од еден од најголемите светски производители и добавувачи во Кина - Ефект машина, која е една од познатите брендови. Шпекулирањето на напредна опрема и супериорна техники, ние може да ви понуди таква опрема со висока точност, висока ефикасност, сигурен перформанси и долг животен век. Добредојдовте на квалитетни производи на големо од нашите професионални фабрика.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!